• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност Clematis and Lily Canvas Art by Kurt Shaffer

Заштитена марка ликовна уметност Clematis and Lily Canvas Art by Kurt Shaffer

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно

Подготвени да се претставиме без висина за презентација во различни големини, оваа подготвена, галерија завиткана од уметничко дело има розови и виолетови цвеќиња. Ова парче уметничко дело на трговската марка уметност се печати со употреба на Giclee, што е напреден процес на печатење што создава репродукции кои се практично разликуваат од оригиналите. Многу галерии, музеи и приватни колекционери прифаќаат уметност со печатење на giclee. Оваа слика е исто така завиткана со галерија, така што платното се обвиткува околу страните и ја крие дрвената рамка, овозможувајќи безделна презентација на готовото сликарство.


Карактеристики на понудата

Слични понуди