• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Цвеќиња и јаболка“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

Трговска марка ликовна уметност „Цвеќиња и јаболка“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

 
DEN 1071.84

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Флоралстајл : Рустиќпродуктен Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвени и розови цвеќиња во вазна. Истакнати бои : црна, сива, тен, црвена, кафеава, бела, розова, розова Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација, изложувајќи во поголеми галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвени и розови цвеќиња во вазна.


Карактеристики на понудата

Слични понуди