• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Класичен нож за готвач на Farberware Classic со црн ракав за самоосоодување и рачка

Класичен нож за готвач на Farberware Classic со црн ракав за самоосоодување и рачка

 
DEN 462.40

Количина на стоки
Достапно

Ограничена гаранција за живот. Корица за сечилото за безбедно складирање додека ножот не се користи.Овој нож од 8-инчен готвач на „Farberweeper“ со обвивка за самоострина е идеално решение за секогаш да имате заострени ножеви на рака за време на подготовката на храна. Вградениот острилка е дизајниран под прецизен агол потребен за да се постигне оптимална острина на сечилото. Користете умерен притисок, осигурувајќи дека ножот рамномерно влече низ механизмот за заострување.


Карактеристики на понудата

Слични понуди