• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Органско дете на мало starвезда од 2pk пижами без подножје, големина 9м-5Т

Органско дете на мало starвезда од 2pk пижами без подножје, големина 9м-5Т

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно

Вашето дете ќе биде топло и пријатно, носејќи ги нивните мали органски пижами на argвездите. Комплетот вклучува 2 парчиња - 2 долги ракави без ракави, кои се вклопуваат во пижами, давајќи им опции за избор. Направено со најчистиот органски памук на планетата, во независни Оеко-Текс и Сертифицирани објекти на Готс. Наменети за безбедност, нашите пижами на бебето и детето имаат вклопување. Снежните вклопувања и врзаните манжетни ги одржуваат панталоните на место - нема извртување или зглобување. Сет на органски пижами со мала starвезда вклучува 2 пижами со долги ракави без нозе. Пижамите се дизајнирани да бидат привлечни со врзани манжетни за да го чуваат вашето дете безбедно. Целосен преден патент и безбедносен таб за лесно вклучување и исклучување. ОЕКО- Текс и сертифицирани се овластени. 100% чист органски памук. Машинско миење и суво суво.


Карактеристики на понудата

Слични понуди