• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Seagate Freeagent Gofle Staa GB хард диск, надворешен, црвен

Seagate Freeagent Gofle Staa GB хард диск, надворешен, црвен

 
DEN 783.84

Количина на стоки
Достапно

Ultra-Portable Drive Goflex го олеснува чувањето, автоматски и континуирано резервна копија и шифрирајте ги сите ваши датотеки со својот преоптоварен софтвер и приклучок за додатоци и игра USB 2.0. Но, ова не е обичен надворешен погон. Како јадрото на системот за складирање на Goflex, ултра-преносен погон Goflex е најпознатото надворешно погон во светот што му овозможува да испорача вистинско прилагодливо искуство. Seagate Freeagent Goflex Staa500103 500 GB хард диск, надворешно, црвено обезбедува брз и сигурен пристап до податоци и има нестабилна меморија. Е преносно, може да се носи на кое било место за да се обезбеди максимална ефикасност. Обезбедува доволно капацитет за складирање од 500 GB за вашиот компјутер. Поврзете се преку USB 2.0 за брзи трансфери на податоци, што го прави идеален за секој што работи во движење. Хард дискот има нестабилна меморија која е корисна за потребите за складирање на компјутери.


Карактеристики на понудата

Слични понуди