• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност „Пеликан и други птици платно уметност од Мелхиор Дехондекотер

Заштитена марка ликовна уметност „Пеликан и други птици платно уметност од Мелхиор Дехондекотер

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Мелхиор Дехондекоетер Предмет : Animalsивотни Стил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пеликан кој стои во темна сцена. Истакнати бои : црна, сива, кафеава, тен мелхиор Д'Хондекоетер? По почетокот на неговата кариера, тој насликал практично исклучиво субјекти на птици, обично егзотични или игри, во пејзажи слични на паркот. На сликите на Хондкоетер се прикажани гуски,? Поле, патеки, гулаби, патки, „Северен кардинал, магии и пауни, но и африкански? Сиви крунисани кранови, азиски кранови на сарус, индонезиски? и? Сиво-глава bубовници од? Мадагаскар. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пеликан кој стои во темна сцена.


Карактеристики на понудата

Слични понуди