• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Апстрактни удари со бои од студска индустрија, слоевити црно кафеава сива боја, врамени од Дафне Полсели

Апстрактни удари со бои од студска индустрија, слоевити црно кафеава сива боја, врамени од Дафне Полсели

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уметност“. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : рамка од 11 x 1,5 x 14 инчи. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на 1,5 инчи дебела рамка од жито од дрво од дрво за да додадеме длабочина и смалување . подготвени за виси - не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн од Дафне Полсели.


Карактеристики на понудата

Слични понуди