• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Skechers работат женски опуштено вклопување удобност летаат про -здравствена заштита отпорни на работа чевли

Skechers работат женски опуштено вклопување удобност летаат про -здравствена заштита отпорни на работа чевли

 
DEN 895.68

Количина на стоки
Достапно

Целата удобност, заштита и разноврсен стил потребни од здравствените работници доаѓаат во Skechers кои работат опуштено Fit® : Comfort Flex Pro HC SR чевли. Мазна ткаенина отпорна на дамки и вода и синтетичка горна во чипка на спортска обична работа отпорна на патики со воздушна ладна меморија и усогласена флексибилна мида. Безбедносни карактеристики : . Скекерите се лизгаат отпорна на влечење на влечење. Единството на влечење е исто така отпорен на нафта. Вода и дамки отпорни на горниот третиран со заштитник на Scotchgard®. Безбеден дизајн на електрична опасност (EH). ЕХ безбеден тестиран ASTM F2892-11 за безбедност. Изградба на чевли : . Горна мазна ткаенина отпорна на вода и дамка. Проucирни синтетички преклопувања на пети и пета. Нежните синтетичко преклопување на ленти за додадена издржливост. Чипкајте спортски секојдневен дизајн отпорен на работа со патики. Дизајн на удобност идеален за здравствени работници. Акценти за шиење. Текстурирана водоотпорна ткаенина од мрежа. Мазна финиш ткаенина со дизајн на печатење во поглед на мрежа. Ткаенината за дишење ги одвраќа дамките и водата. Проucирни 3Д печатени синтетички преклопувања за дополнителна заштита. Преклопување на ткаенината со потпетици со врвна влечење на јамка. Детали во боја на контраст додаваат поп -боја. Лого на страната. Чипка нагоре. Подготвена јака и јазик. Поставување на чевли со мека ткаенина. Опуштен дизајн на Fit® за пространа удобна вклопување. Воздушна ладна меморија за меморија за удобност удобност. Лесен флексибилен шок што ја апсорбира средната должина со супериорна заштита на амортизирање на влијанието. Дизајнот на средната густина со двојна густина обезбедува оптимална поддршка за лак. Текстурирана финиш на средна должина. Лизгајте R. Esistant гума влечење надворешна плоча 1 1/4 инчен висина на потпетици.


Карактеристики на понудата

Слични понуди