• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „тополи Eragny“ платно уметност од Камил Писаро

Трговска марка ликовна уметност „тополи Eragny“ платно уметност од Камил Писаро

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Камил писаросубјект : пејзаж-апелатива : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зелени дрвја кои пополнуваат пејзаж. Камил Писаро беше една од највлијателните членови на француското импресионистичко движење, не само како уметник, туку и како учител. Тој беше единствениот уметник што учествуваше на сите осум импресионистички изложби. Писаро беше наречен „најреален и најивен член“ на групата импресионистичка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зелените дрвја исполнуваат пејзаж.


Карактеристики на понудата

Слични понуди