• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Надвор ЕЗЕРЦА Про Аерација Систем за до Хектари Езерца и Езера 1 2 КС Комплет Систем Со Пост Монтирање-APPRS1-WPM

Надвор ЕЗЕРЦА Про Аерација Систем за до Хектари Езерца и Езера 1 2 КС Комплет Систем Со Пост Монтирање-APPRS1-WPM

 
DEN 639.84

Количина на стоки
Достапно

ПОЛОВИНА НАДВОР ЕЗЕРЦА Воздух Про Систем со 3.9 CFM Лулка Клипот Компресор Со Пост Кабинет, Ладење Вентилатор, 100' на 3/8 "Пондерирана Цевки Двојно-10" Епдм Дифузор. КОМПРЕСОРИТЕ ЗА Аерација СО ПОЛОВИНА ЕЗЕРЦА се со висок проток, воздушни компресори со висок капацитет идеално прилагодени за аерација на дното на езерото и езерцето. Компресорите За Воздух ОД ПОЛОВИНА ЕЗЕРЦА работат На мотор од 120 волти, 3,5 засилувачи со кабел за напојување со двојна изолација од 6 стапки и се најефикасни во длабочините на водата од 25 стапки, со максимална работна длабочина од 40 стапки. Филтер за воздух со заменлив елемент за заробување остатоци обезбедува чист, чист воздух. Овие сигурни, ниски единици за одржување се дизајнирани за континуирано или наизменично работење. Запечатена шипка за поврзување и подмачкување на лежиштето, комора за компресија на воздух без масло и држачи за изолација на вибрации што апсорбираат удари, обезбедуваат години на непроблематична работа на КОМПРЕСОРОТ ЗА Аерација на ПОЛОВИНА ОД ЕЗЕРЦАТА од 3,9 CFM. КОМПРЕСОРОТ ЗА Аерација СО ПОЛОВИНА ЕЗЕРЦА се користи за да помогне во разградувањето на рибниот отпад што им овозможува на природните гасови безопасно да избегаат, како и да се спречи замрзнување на површината на езерцето во зимските месеци. Рачно избраните компоненти се издржливи, сигурни и со мало одржување. НА ПОЛОВИНА НАДВОР ЕЗЕРЦА Про Длабока Вода Подземни Воздух Засилувачи-3.5; Херц-60; CFM @ 5 PSI-3.9. ВОДЕЧКИ ПЕРФОРМАНСИ Во ИНДУСТРИЈАТА - Димензии : Компресор Со Клип За Лулка со 1/2 КС (Должина х Ширина х Висина) - 9,75 "х 6 " х 8"; Монтирање На Ѕид/Столб (Ширина х Висина х Длабочина) - 19" х 21" х 11,5". ПРОИЗВОД НА КОЈ Можете Да ИМ ВЕРУВАТЕ - Бродови Брзо и Бесплатно преку Копнен Пакет и Поддржан од 2-Годишна Гаранција На Производителот.


Карактеристики на понудата

Слични понуди