• Најдобра цена
  • Неодамнешно
А-Кг Саламандер Супер Глина Графит Кастинг Благородни Метали Истурање Сад-КРУ-0100

А-Кг Саламандер Супер Глина Графит Кастинг Благородни Метали Истурање Сад-КРУ-0100

 
DEN 431.84

Количина на стоки
Достапно

Изработени со висококвалитетен врзан глинен графит и суровини од врвен степен, овие садови се дизајнирани да се справат со температури до 2900°F, и затоа, можат да се справат со суровата директна топлина од леарници со отворен пламен и индукциски печки со висока фреквенција. Се смета дека се почисти од нашите стандардни садови за леење, тие можат да се користат за топење и на благородни метали и на црни и обоени легури. Висока огноотпорност, добра отпорност на хемиска корозија и понудена во различни големини! * Ве молиме имајте предвид дека големините на капацитетот се мерат Во Месинг. Димензии : Врвен Дијаметар : 197 мм. Висина : 260 мм. Долен Дијаметар : 145 мм. А20-30 Кг Саламандер Супер Глинен Графит Кастинг Од Благородни Метали Истурање Сад-КРУ-0100.


Карактеристики на понудата

Слични понуди