• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Крајна Текстилна Дамаск Кенија Плоштад Чаршав - Домашна Трпезарија Колекција-Змиска Кожа Жакард Дизајн, Фла Злато

Крајна Текстилна Дамаск Кенија Плоштад Чаршав - Домашна Трпезарија Колекција-Змиска Кожа Жакард Дизајн, Фла Злато

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно

Чаршафите Од Дамаск во Кенија нудат шема на дамаска од змиска кожа со животински принт како современа алтернатива на традиционалните дизајни на жакард. Сошиена од 100% полиестерска кенија ткаенината е отпорна на брчки и дамки. Бт Портокал 84 Инчен Плоштад Дамаск Чаршафи се одличен избор за вашата свадба, забава, домашна јадење, Божиќ И денот на Благодарноста вечери и други специјални настани. Поради варијациите во компјутерските монитори, нијансите на боите може да варираат во изгледот од екран до екран. Ве молиме побарајте Врвен Текстил за соодветни и комплементарни предмети во сите форми и големини. 3 квадратни чаршафи секоја мерка 84 инчи во страни; идеален за употреба како преклоп или топпер на тркалезни маси од 60 инчи. Изградба со две странични рабови. Ткаенина што се пере во машина; отпорна на дамки и брчки. Жакард ткаат. Лен Жолто-Злато 84 Инчен Плоштад Кенија Дамаск Чаршафите се совршена ленена крпа за трпеза за вашиот домашен декор, свадба, ресторан, забава и други специјални настани.


Карактеристики на понудата

Слични понуди