• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Кумхо Круген КС Цела Сезона 215 70Р 100Х ЏИП КРОСОВЕР Гума

Кумхо Круген КС Цела Сезона 215 70Р 100Х ЏИП КРОСОВЕР Гума

 
DEN 2476.32

Количина на стоки
Достапно

Кумхо Круген HP71 215/70 R16 100hoverviewan гума за сите сезони, Krugen HP71 им дава на возачите На CUVs и Suv силни перформанси и долговечност. Четири широки жлебови во шарата на гумата ја оддалечуваат водата за да ја зголемат влажната влечна сила додека ја намалуваат веројатноста за хидропланирање, а шипките на Круген HP71 ја отстрануваат кашеста маса од патот за подобра зимска влечна сила. Поддржан од 65.000 милји ограничен животен век на шарите на производителот, Krugen HP71 користи силно централно ребро и подобрени раменици за да се осигура дека гумата се носи рамномерно со текот на времето, покрај тоа што помага во управувањето со перформансите. Дизајниран за употреба на Џипови и Теренци. Поддржан од 65.000 милји ограничен производител на траење на шарите. Шипките во шарата ја отстрануваат кашеста маса од патот за подобра зимска влечна сила. Изграден со Технологија Со Променлив Чекор На Кумхо за намалување на звуците на патот за тивко, удобно возење. Четири широки жлебови во шарата на гумата за да се зголеми влажната влечна сила за да се намали веројатноста за хидропланирање. Големина : 215/70Р16. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.


Карактеристики на понудата

Слични понуди