• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Canarm Outland Outland Outland Single Light Blade Hugger Tean Fan

Canarm Outland Outland Outland Single Light Blade Hugger Tean Fan

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Бесплатна испорака на повеќето артикли над 50 американски долари за малопродажба на онлајн - Тимот за услуги на клиентите на целосна гаранција5, се одликува со челик и диекаст. Вклучува стакло од стакло. Вентилаторот може да се контролира со ланец за влечење. Вклучува (1) 60 вати средна (E26) сијалица. ЦСА оценета за суви локации. Опфатен под производителот 5 години ограничена гаранција. Димензии Висина : 20-15/32 ". Максимална висина : 20-15/32". Ширина : 52 ". Длабочина : 52". Тежина на производот : 19,4 фунти. Дијаметар на крошна : 5 ". Спецификации на сечилото Број на лопати : 5. Спан на сечилото : 52". Вклучени лопати : Да. Сечило на сечилото : 11 степени (агол на напад на лопати; поцврсти лопати се движат повеќе воздух). Должина на сечилото : 20-21/32 ". Спецификации на моторот Брзини : 3 cfm Висока : 4632 (кубни стапала во минута) .rpm Висока : 176 Средна : 128, ниска : 90 Електрични спецификации База на сијалица : Среден (E26). Вклучен е светлосен комплет : Да. Број на светилки : 1. Вклучена е сијалица : Да. Вотс по сијалица : 60 ​​вати. Wattage : 60 вати. Ампеража : 0,49.


Карактеристики на понудата

Слични понуди