• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Миабела Карат Т.В. Прстен за ангажман на црно -бел дијамант 10К бело злато ореол

Миабела Карат Т.В. Прстен за ангажман на црно -бел дијамант 10К бело злато ореол

 
DEN 15696.00

Количина на стоки
Достапно

Слатка и стилска, овој прекрасен прстен за ангажман на црно -бел дијамант на Миабела ќе додаде нежен шарм во вашиот стил. Изработено во блескаво бело злато, се одликува со тркалезен, сет, прилично црн дијамант во центарот, украсен со 64 кружни, дијаманти поставени од пеперутка (G-H, I2-I3) формирајќи ореол и украсување на групата. Полиран на брилијантен сјај, овој црно -бел дијамантски прстен прави совршен додаток на секоја колекција на накит. Спарете го овој прстен за ангажман со дијаманти со кој било бенд за венчавки или вечни. Направено во 10к бело злато. 2 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти- I2-I3. Камења поставени од путер и путер. Ширина на опсегот : 1,5мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.


Карактеристики на понудата

Слични понуди