• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „затоплување океан“ платно уметност од MusicDreamerArt

Трговска марка ликовна уметност „затоплување океан“ платно уметност од MusicDreamerArt

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Music Dreamer Art Subject : Abstract Style : Eclectic Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактна вселенска сцена со сина лепенка на горната лева страна на рамката. Giclee (Jee-Clay) е напреден Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Music Dreamer Art „Затоплување океан“ платно уметност.


Карактеристики на понудата

Слични понуди