• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност 'печена со loveубов Чекор 02Б' платно уметност од Ен Таволети

Заштитена марка ликовна уметност 'печена со loveубов Чекор 02Б' платно уметност од Ен Таволети

 
DEN 704.00

Количина на стоки
Достапно

Во своето слободно време, Ана ужива во украсувањето, градинарството и да поминува време со сопругот, графички дизајнер и двајца синови тинејџери. Истакнати бои : црвена, жолта, зелена, тен, портокалова, розова, бела за Ана Таволети, цртање и сликање отсекогаш биле нејзини страсти. Во своето слободно време, Ана ужива во украсувањето, градинарството и да поминува време со сопругот, графички дизајнер и двајца синови тинејџери. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. - Модел на борови гранчиња и бели бобинки на црвена позадина. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Ен ја прави својата куќа во предградие на Питсбург, ПА. Таа работи во најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, пенкало и мастило, обоен молив и акварели. Таа работи во најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, пенкало и мастило, обоен молив и акварели. Нејзиниот стил на илустрација варира многу од уредничката мода до народната уметност. Ен го добила својот соработник за модна илустрација од Модниот институт за технологија во Newујорк. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Johnон Сингер Сарџент и Рене Груау.


Карактеристики на понудата

Слични понуди