• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „здраво птичја“ платно уметност од Минди Лацефилд

Трговска марка ликовна уметност „здраво птичја“ платно уметност од Минди Лацефилд

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно

Уметник : Шеила Голденсубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвени акварели цвеќиња над бела позадина. Истакнати бои : Бела, црвена, розова, Тан Шила Голден порасна во Newујорк, присуствувајќи на Школата за визуелни уметности и новото училиште на социјалниот ресерач во Newујорк, а потоа работеше во графички дизајн и илустрација. Студирала филмска анимација, литографија и керамика и ја добила својата диплома на Бахерлор во ликовна уметност. Додека живеел во Калифорнија, Шила започнала да предава часови за колаж со акварел. Шила ги комбинираше своите повеќекратни вештини и таленти за да ја преведе својата loveубов кон природата во сликарство и колаж. Нејзините оригинални акварели и колажи за акварел се изложени во нумерирани покраински уметнички емисии низ целата земја и нејзината работа е претставена во приватни, како и во корпоративни колекции во поголемите градови. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дете мириса на цвеќиња од левата страна на рамката.


Карактеристики на понудата

Слични понуди