• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Џорџ Гершвин -- Комплетни Дела За Соло Пијано

Џорџ Гершвин -- Комплетни Дела За Соло Пијано

 
DEN 491.36

Количина на стоки
Достапно

Уредникот Морис Хинсон ја состави оваа извонредна колекција на комплетните дела на Џорџ Гершвин за соло пијано. Вклучува белешки за изведба и корисни педали за уредување и предлози за прсти за да помогне во постигнувањето стилски перформанси. Наслови : Плескајте Со Рацете * Направете Го Тоа * Направете Го Тоа Повторно * Фасцинантенhyам * Добивhyам * Ќе Изградам Скалила до Рајот * Јасбо Браун Блуз * Лиза (Сите Облаци Се Тркалаат) * Човекот Што Го Сакам * Среќен Андреј * Мојот Единствен * Никој освен Тебе * О, Госпоѓо Биди Добар * Прелудиум i * Прелудиум II (Сина Приспивна Песна) * Прелудиум iii (Шпанска Увертира) * Прелудиум (Роман Во Четвртини) * Прелудиум (Рубато) * Прелудиум (Мелодија Број 17) * Прелудиум (Фрагмент) * Шеталиште * Рапсодија Во Сина Боја (За Соло Пијано) * Риалто Бранува * Некој Ме Сака * удри Го Бендот * Свани * Слатко И ниско * Швајцарската МИС * Е Прекрасно * Тоа Одредено Чувство * Три ЧЕТВРТИНИ Блуз * Два Валцери Во Ц * Кому Му Е Гајле? (Се Додека Се Грижиш за мене). Алфред Ремек-Дело Издание : Џорџ Гершвин Комплетни Дела За Соло Пијано (Друго).


Карактеристики на понудата

Слични понуди