• Најдобра цена
  • Неодамнешно
9.5x12. Коверти со каталог, темно кафеава, 50 пакувања

9.5x12. Коверти со каталог, темно кафеава, 50 пакувања

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно

Барате плик пријателски за земјата што ќе одговара на вашите форми и документи без потреба од преклопување? Jamем хартија чоколадо кафеава рециклирана 9 1/2 x 12 5/8 пликови за брошури се идеални за работата! Овие коверти се продаваат во пакет од 50 и имаат темна и мазна чоколадна кафеава боја. Секој од нив е направен од 28 lb, 100% рециклирана хартија и мери со големина 9 1/2 x 12 5/8 инчи. Овие коверти на брошури се отвораат на подолга страна и се затвораат со исправени капачиња и безбедни затворање на гуми за џвакање. Користете ги за да испратите документи, датотеки, формулари, букви, прирачници, ракописи, флаери и многу повеќе! Нивната чоколадна кафеава боја ги прави одлични за лични и професионални цели за испраќање! Големина : 9 1/2in x 12 5/8in боја : чоколадо кафеава количина : 50 боја : чоколадо кафеава. Големина : 9,5 x 12.625 инчи. Количина : 50 коверти по пакет. Карактеристики на пликот : Затворање на гума за гума за гума за гума / хартија : 28 lb / висококвалитетна мазна хартија финиш.


Карактеристики на понудата

Слични понуди