• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност патека до рајот платно уметност од Дејвид Еванс, црна мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност патека до рајот платно уметност од Дејвид Еванс, црна мат, дрвена рамка

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно

Подготвени за обесени со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено уметничко дело, Matted Rraded Art, има пристаниште што води кон колиба што ги гледа тропските води. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на црно матенирање и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Црниот мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.


Карактеристики на понудата

Слични понуди