• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Ханес Спорт Женски Кул Дри Перформанси Маица

Ханес Спорт Женски Кул Дри Перформанси Маица

 
DEN 479.84

Количина на стоки
Достапно

Останете ладни и удобни дури и кога ќе ја зголемите топлината Со Маичката За Изведба На Ханес Кул Дри Од Ханес Спорт. Ханес Спорт се надоврзува на нивното удобно наследство со иновативни технологии за да ви даде изглед што одговара на вашиот живот, вашиот спорт и вашиот стил. Женските маици на ханес се трајно популарни, изработени со мека, пријатна ткаенина, удобност-рамни шевови и јаки без ознаки за потпис. Спортските стилови на ханес ги внесуваат своите класични кроеви со лесни ткаенини што ја отстрануваат влагата и супериорна технологија. Нивните женски маици за изведба имаат Кул дри ткаенина збогатена со напредна технологија за заштита од мирис која ги напаѓа бактериите што предизвикуваат мирис на облеката. Ткаенината има И UPF од 40+ за супериорна заштита од сонце. Изберете од пет цврсти бои ВО големини S-XXXL. Напредната технологија за заштита од мирис ги напаѓа бактериите што предизвикуваат мирис што предизвикуваат мирис на вашата облека, па сега можете да се чувствувате свежо цел ден. Лесните перформанси ве одржуваат во зоната на удобност. Кул дри технологијата ја суши ткаенината побрзо за максимална удобност и има ОЦЕНКА НА UPF од 40+ за заштита од штетни УВ зраци. Ткаенината брзо ја отстранува потта за да ве одржува поладни. Материјал : 100% Полиестер. Удобните рамни шевови го намалуваат триењето. Женско вклопување. Стил 4830.


Карактеристики на понудата

Слични понуди