• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Свежо авокадо на Хас, секој од нив

Свежо авокадо на Хас, секој од нив

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно

Целиот конвенционален авокадо се разноврсно и хранливо густо овошје што може да се ужива во многу различни рецепти. Тие се совршени за скари и собири на отворено со пријателите и семејството. Авокадото може да се користи во мексикански прехранбени производи како такос или буритос, како мезе како авокадо кростини, или во свежа гуакамол или авокадо натопи. Тие обезбедуваат незаситени масти „добри“ и скоро 20 витамини, минерали и фитонутриенти. При изборот на авокадо, побарајте темно зелена до скоро црна боја на кожа, трнлива текстура и тие треба да дадат нежен притисок без да се чувствувате каша. Уживајте во сите видови здрава храна и рецепти на вашиот следен собир со пријателите и семејството. Свежо овошје со кремаста текстура и благ вкус. Овошје без холестерол што содржи скоро 20 витамини, минерали и фитонутриенти, вклучувајќи витамин Е, витамин К, витамин Ц и витамини Б5 и Б9. Авокадото е најниско овошје со шеќер и обезбедува незаситени „добри масти“ кои помагаат да се апсорбираат витамин А, витамин Д, витамин К и витамин Е. зрели авокадо ќе имаат темно зелена до скоро црна боја на кожата, трнлива текстура и треба да даде нежен притисок без оставајќи вдлабнатини.


Карактеристики на понудата

Слични понуди