• Најдобра цена
  • Неодамнешно
Nintendo 3DS XL - рачна конзола за игри - розова

Nintendo 3DS XL - рачна конзола за игри - розова

 
DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно

Стереоскопскиот 3Д приказ на горниот екран им дава на предметите во светот на играта чувство на простор и длабочина што се протега далеку во задниот дел на екранот. Во комбинација со екранот на допир, традиционалните копчиња, влезот на фотоапаратот и микрофонот и напредната контрола на движењето на сензорот за движење и сензорот за гиро, потенцијалот е извонреден . Вградениот лизгач на 3Д длабочина со 3Д ви овозможува веднаш да го прилагодите интензитетот на 3 D поставките на Системот Nintendo 3 DS по ваш вкус. Вграден сензор за движење и сензор за жиро може да реагира на движењето и навалувањето на системот, така што без разлика дали играчите ги извртуваат своите системи од страна на странични системи или ги движат нагоре и надолу, нивните игри компатибилни со движење Nintendo 3 DS реагираат веднаш . Станува полесно да се види позицијата на ликовите и пречките во светот, правејќи многу искуства во играта уште поинтуитивни за сите типови играчи .


Карактеристики на понудата

Слични понуди